Panthera S3

Panthera S3 er standardstolen for alle som trenger en lettkjørt rullestol med lav vekt. Totalvekt er fra 8,2 kg.
Dette er en aktivrullestol som er utviklet for å hjelpe deg til et aktivt liv, der vi har hatt fokus på detaljene.
Den lave vekten sammen med den stive rammen og svinghjulene med profil på dekket gjør at denne rullestolen er meget lettkjørt.

Panthera S3 har full rammebredde i fronten noe som sørger for god plass til beina og muligheter for oppfellbare fotbrett. Dette er viktig for brukere som forflytter seg stående inn i-/ut av stolen.
Setevinkelen på rammen sammen med innstillingsmulighetene i rygg, ryggtrekk og setetrekk gjør at vi enkelt kan tilpasse rullestolen med meget god sittekomfort til den enkelte. Materialene i ryggtrekket er utvalgt med omhu slik at det skal kunne gi en ergonomisk og bekvem sittestilling.

Stolens tippepunkt er enkel å innstille slik at du kan få en balanse på rullestolen der du kjenner deg trygg. Tilbehør som armlener og klesbeskyttere har en unik utforming. Armlenets høyde og dybde kan reguleres av brukeren sittende i rullestolen uten bruk av verktøy.
Klesbeskytterne har en myk overdel som bøyes ned ved belastning, for eksempel ved forflytning. Du kan ha hendene på klesbeskytteren når du løfter deg opp eller ned i rullestolen.

Brukeren kan selv svinge tippesikringen ut eller inn når hun sitter i rullestolen.
De ulike rammeutførelsene (se også S3 kort, S3 large og S3 kort-lav), gode reguleringsmuligheter og et stort tilbehørsutvalg gjør Panthera S3 svært fleksibel i forhold til brukere i ulike størrelser og med ulike funksjonsnivå.

Totalvekt fra 8,2 kg og transportvekt fra 4,7 kg.

FAKTA    TILBEHØR    DELER    FARGEVALG     BRUKSANVISNING     BESTILLINGSKJEMA

Video av S3

MED TIPPESIKRING

MED ARMLENE

MED KLESBESKYTTER

Tekniske fakta S3

Tekniske fakta & art.nr.       
Art.nr.548330054836005483900548420054845005485000
NAV Hj.m.nr.236765233072231908230006232348234576
ASetebredde cm333639424550
BTotal bredde545760636671
CTotal lengde cm909090909090
DTotal høyde cm64-8464-8464-8464-8464-8464-84
ESetevinkel grader
FSetehøyde bak cm434343434343
GSetehøyde foran cm474747474747
HSetedybde cm404040404040
IRyggvinkel bak-foran17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)
JRygghøyde cm20, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 45
KFotbøyle lengde cm. Se beskrivelse på skisse over - K.
Fotbøyle standard lengde36, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 44
Fotbøyle forlenget lengde38, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 46
Oppfellbare fotbrett 38, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 46
Oppfellbare fotbrett forlenget40, 42, 44, 46, 4840, 42, 44, 46, 4840, 42, 44, 46, 4840, 42, 44, 46, 4840, 42, 44, 46, 4840, 42, 44, 46, 48
LFotbøyle vinkel grader105°105°105°105°105°105°
MBredde cm464952555863
NLengde cm787878787878
OHøyde cm454545454545
Vekt       
Totalvekt (g)820082808386844086908785
Transportvekt (g)465047304810490051305220
Brukervekt (kg)100100100100150150
Standardversjon S3  
RammeKrommolybdenrør sort
BakakselKarbon
TippepunktJusterbar
Drivhjul24"
DrivringTitan
BremsS3 brems
Svinghjul120 mm
FotbøyleTitan
RyggVinkel justerbar trinnløs, rygghøyde 30 cm
RyggtrekkJusterbar
AnnetLeggreim, verktøysett og bruksanvisning

Tilbehør S3

ARMSTØTTE S3

ARMLENE S3

SIDEBESKYTTELSE S3

KLESBESKYTTER S3

KJØREHÅNDTAK

KJØREHÅNDTAK

KJØREHÅNDTAK

KJØREBØYLE

DYNA

PUTE

TIPPESIKRING

TIPPESIKRING

EIKEBSKYTTER MOTIV

TILBEHØR TIL RULLESTOL

Deler S3

↓