Panthera S3 large

Panthera S3 large er standardstolen for alle som trenger en lettkjørt rullestol med lav vekt. S3 large har identisk rammekonstruksjon som S3 men er 5 cm lengre og 2,5 cm høyere for å passe de litt større brukerne. Den typiske S3 large brukeren er en person som er godt over 190 cm høy. Panthera S3 large er en aktivrullestol som er utviklet for å hjelpe deg til et aktivt liv, der vi har fokusert på detaljene.

Den lave vekten sammen med den ekstremt stive rammen og svinghjulene med sin unike profil på dekket gjør at denne rullestolen er meget lettkjørt. S3 large har full rammebredde i fronten noe som sørger for god plass til beina og muligheter for oppfellbare fotbrett. Dette er viktig for brukere som forflytter seg stående inn i-/ut av stolen. Setevinkelen på rammen sammen med innstillingsmulighetene i rygg, ryggtrekk og setetrekk gjør at vi enkelt kan tilpasse rullestolen med meget god sittekomfort til den enkelte. Materialene i ryggtrekket er utvalgt med omhu slik at det skal kunne gi en ergonomisk og bekvem sittestilling.

Stolens tippepunkt er enkel å innstille slik at du kan få en balanse på rullestolen der du kjenner deg trygg. Tilbehør som armlener og klesbeskyttere har en unik utforming. Armlenets høyde og dybde kan reguleres av brukeren sittende i rullestolen uten bruk av verktøy. Klesbeskytterne har en myk overdel som bøyes ned ved belastning, for eksempel ved forflytning. Du kan ha hendene på klesbeskytteren når du løfter deg opp eller ned i rullestolen.
Brukeren kan selv svinge tippesikringen ut eller inn når hun sitter i rullestolen.
De ulike rammeutførelsene (se også S3, S3 kort og S3 kort-lav), gode reguleringsmuligheter og et stort tilbehørsprogram gjør Panthera S3 svært fleksibel i forhold til brukere i ulike størrelser og med ulike funksjonsnivå.

TRANSPORTVEKT: fra 5189 g

Video S3 large

MED TIPPESIKRING

MED ARMLENE

MED KLESBESKYTTER

Tekniske fakta S3 large

ASetebredde cm39424550
BTotal bredde60636671
CTotal lengde cm78-9078-9078-9078-90
DTotal høyde cm66.,5-86.566.,5-86.566.,5-86.566.,5-86.5
ESete vinkel grader7°7°7°7°
FSetehøyde bak cm45,545,545,545,5
GSetehøyde foran cm49,549,549,549,5
HSetedybde cm45454545
IRyggvinkel bak – foran17,3° – (-5°)17,3° – (-5°)17,3° – (-5°)17,3° – (-5°)
JRygghøyde cm20 – 4520 – 4520 – 4520 – 45
KFotbøyle min-max35-11535-11535-11535-115
LFotbøyle grader105°105°105°105°
MBredde cm52555863
NLenge cm80808080
OHøyde cm40.540.540.540.5
    
Totalvekt (g)9170923094669526
Transportvekt (g)5614567459105970
Brukervektvekt (kg)150150150150
STANDARD
RammeKrommolybdenrør
BakakselKarbon kort
TippepunktJusterbar
Drivhjul24″
DrivringTitan
BremsS3 brems
Svinghjul120 mm
FotbøyleFotbøyle, titan
RyggVinkel justerbar
RyggtrekkRegulerbar
AnnetLeggbånd, verktøysett, bruksanvisning

Tilbehør S3 large

ARMSTØTTE S3

ARMLENE S3

SIDEBESKYTTELSE S3

KLESBESKYTTER S3

KJØREHÅNDTAK

KJØREHÅNDTAK REGULERBAR

KJØREHÅNDTAK

KJØREBØYLE

DYNA

PUTE

TIPPESIKRING

TIPPESIKRING

EIKEBSKYTTER MOTIV

TILBEHØR RULLESTOL

Deler S3 large

↓