Panthera S3 kort

Panthera S3 kort er standardstolen for alle som trenger en lettkjørt rullestol med lav vekt. S3 kort har identisk rammekonstruksjon som S3 men er 5 cm kortere for å passe de litt mindre brukerne. Panthera S3 kort leveres i setebredder fra 30cm og oppover. Den er derfor en typisk junior størrelse som passer bra til skolebarn.
Panthera S3 kort er en aktivrullestol som er utviklet for å hjelpe deg til et aktivt liv, der vi har hatt meget høy fokus på detaljene.
Den lave vekten sammen med den ekstremt stive rammen og svinghjulene med sin unike profil på dekket gjør at denne rullestolen er meget lettkjørt.
Panthera S3 kort har full rammebredde i fronten noe som sørger for god plass til beina og muligheter for oppfellbare fotbrett. Dette er viktig for brukere som forflytter seg stående inn i-/ut av stolen.
Setevinkelen på rammen sammen med innstillingsmulighetene i rygg, ryggtrekk og setetrekk gjør at vi enkelt kan tilpasse rullestolen med meget god sittekomfort til den enkelte. Materialene i ryggtrekket er utvalgt med omhu slik at det skal kunne gi en ergonomisk og bekvem sittestilling.
Stolens tippepunkt er enkel å innstille slik at du kan få en balanse på rullestolen der du kjenner deg trygg. Tilbehør som armlener og klesbeskyttere har en unik utforming. Armlenets høyde og dybde kan reguleres av brukeren sittende i rullestolen uten bruk av verktøy. Klesbeskytterne har en myk overdel som bøyes ned ved belastning, for eksempel ved forflytning. Du kan ha hendene på klesbeskytteren når du løfter deg opp eller ned i rullestolen. Brukeren kan selv svinge tippesikringen ut eller inn når hun sitter i rullestolen.
De ulike rammeutførelsene (se også S3, S3 large og S3 kort-lav), gode reguleringsmuligheter og et stort tilbehørsprogram gjør Panthera S3 svært fleksibel i forhold til brukere i ulike størrelser og med ulike funksjonsnivå.

Totalvekt fra 8,1 kg. Transportvekt fra 4,5 kg.

Tekniske fakta S3 kort

Tekniske fakta & art.nr.       
Art.nr.549300054933005493600549390054942005494500
NAV Hj.m.nr.232671235541230483230424235430
ASetebredde cm303336394245
BTotal bredde515457606366
CTotal lenge cm73-8573-8573-8573-8573-8573-85
DTotal høyde cm64-8464-8464-8464-8464-8464-84
ESetevinkel grader
FSetehøyde bak cm434343434343
GSetehøyde foran cm474747474747
HSetedybde cm27-3327-3335353535
IRyggvinkel bak-foran17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)
JRygghøyde cm20, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 45
KFotbøyle lengde cm. Se beskrivelse på skisse over - K.
Fotbøyle standard lengde36, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 44
Fotbøyle forlenget lengde38, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 46
Oppfellbare fotbrett 38, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 46
Oppfellbare fotbrett forlenget40, 42, 44, 46, 4840, 42, 44, 46, 4840, 42, 44, 46, 4840, 42, 44, 46, 4840, 42, 44, 46, 4840, 42, 44, 46, 48
LFotbøyle vinkel grader105°105°105°105°105°105°
MBredde cm434649525558
NLenge cm717171717171
OHøyde cm505050505050
Vekt       
Totalvekt (g)805081308220831084008620
Transportvekt (g)449045704660475048404967
Brukervekt (kg)100100100100100150
Standardversjon S3 Kort 
RammeKrommolybdenrør
BakakselKarbon
TippepunktJusterbar
Drivhjul24"
DrivringTitan
BremsHøyt montert
Svinghjul120 mm
FotbøyleTitan
RyggVinkel justerbar trinnløs, rygghøyde 30 cm
RyggtrekkJusterbar
AnnetLeggreim, verktøysett og bruksanvisning

Tilbehør Panthera S3 kort

ARMSTØTTE S3

ARMLENE S3

SIDEBESKYTTELSE S3

KLESBESKYTTER S3

KJØREHÅNDTAK

KJØREHÅNDTAK

KJØREHÅNDTAK

KJØREBØYLE

DYNA

PUTE

TIPPESIKRING

TIPPESIKRING

EIKEBSKYTTER MOTIV

TILBEHØR RULLESTOL

Deler S3 kort

↓