S3 Junior Allround

NAV post 13

 

Panthera S3 Junior Allround er en barnestol med meget lav vekt og suverene kjøreegenskaper. Svært gode reguleringsmuligheter og et stort tilbehørsprogram gjør stolen enkel å tilpasse barnas ulike behov.
Stort utvalg av størrelser/rammer. Stolen blir meget kompakt for transport i bil.

Rullestolen har smalt plasserte svinghjul for enklere fremkommelighet, høyderegulerbar kjørebøyle. Kan fås med abdusert front for enklere innstigning, samt tilpasses barn med større behov for støtte.

Transportvekt fra 4,5 kg. Maks brukervekt 100kg. (Sb 45 – 150 kg)

Bruksanvisning

Bestillingsskjema Panthera S3 Junior Allround

 

  • God ledsagerkomfort

  • Kompakt

  • Enkel å frakte i bil

Standardversjon

  • 24″ drivhjul m/ kompakte dekk Titan drivringer (22″ for S3 Kort)
  • 120 mm svinghjul
  • Velcro regulering i sete og rygg
  • Trinnløst vinkeljusterbar rygg
  • Fotbøyle i titan
  • Armlene
  • S3 Brems
  • Kjørebøyle m/ ledsagerbrems
  • Tippesikring
  • Hoftebelte
  • Sittepute

 

 

 

Alternativer

  • Sittehøyden kan varieres med å endre størrelse på drivhjul og svinghjul
  • Svinghjul 90 mm og 150 mm
  • Enhåndsbrems (sb 30 – 45)
  • Flere typer klesbeskyttere; myke, karbon rette, karbon liten skjerm eller karbon stor skjerm
  • Hev/senk kjørehåndtak
  • Fotplate / oppfellbare fortplater
  • Eikebeskyttere
  • Kombinere med FreeWheel
Fredrik Levinsky, produktspesialist i Panthera Norge viser og forteller oss om egenskapene til Panthera S3 Junior i en kort film.

Video – S3 Junior

S3 Junior Allround

Det fins fire ulike Panthera-rammer under S3 Junior Allround i post 13
S3 kort ABD (m/abduksjonsfront)

Setebredde (SB)273033
Art.nr555271355530135553313
NAV hj.m.nr316400316401316402
Setedybde (SD)Justerbar 27-33Justerbar 27-33Justerbar 27-33
Setehøyde foran454545
Setehøyde bak434343
Rygghøyde (RH)25, 30, 35, 4020, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 45

S3 Kort

Setebredde (SB)303336394245
Art.nr549301354933135493613549391354942135494513
NAV hj.m.nr316405316406316407316408316409316410
Setedybde (SD)353535
353535
Setehøyde foran474747474747
Setehøyde bak434343434343
Rygghøyde (RH)20, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 45

S3 Kort Lav

Setebredde (SB)333639
Art.nr552331355236135523613
NAV hj.m.nr316414316415316416
Setedybde (SD)353535
Setehøyde foran44,544,544,5
Setehøyde bak40,540,540,5
Rygghøyde (RH)20, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 45

S3

Setebredde (SB)3336394245
Art.nr54833135483613548391354842135484513
NAV hj.m.nr316392316393316394316395316396
Setedybde (SD)4040404040
Setehøyde foran4747474747
Setehøyde bak4343434343
Rygghøyde (RH)20, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 45

Teknisk fakta: 

Tekniske fakta S3 Kort ABD (m/abduksjonsfront)

 

Tekniske fakta & art.nr.
Art.nr.555271155530115553311
NAV Hj.m.nr.277692277693277694
ASetebredde cm273033
BTotal bredde555861
CTotal lenge cm73-8573-8573-85
DTotal høyde cm64-8464-8464-84
ESetevinkel grader
FSetehøyde bak cm454545
GSetehøyde foran cm474747
HSetedybde cm27-3327-3327-33
IRyggvinkel bak-foran17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)
JRygghøyde cm20, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 45
KFotbøyle lengde cm. Se beskrivelse på skisse over - K.
Fotbøyle standard lengde36, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 44
Fotbøyle forlenget lengde38, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 46
Oppfellbare fotbrett. Må bruke 2 størrelser større enn sittebredde. 38, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 46
Oppfellbare fotbrett forlenget. Må bruke 2 størrelser større enn sittebredde. 40, 42, 44, 46, 4840, 42, 44, 46, 4840, 42, 44, 46, 48
LFotbøyle vinkel grader105°105°105°
MBredde cm475053
NLenge cm717171
OHøyde cm424242

Vekt
Totalvekt (g)797080508130
Transportvekt (g)441044904570
Brukervekt (kg)100100100

 

Tekniske fakta S3 kort

Tekniske fakta & art.nr.
Art.nr.549301154933115493611
NAV Hj.m.nr.277697277698277699
ASetebredde cm303336
BTotal bredde515457
CTotal lenge cm73-8573-8573-85
DTotal høyde cm64-8464-8464-84
ESetevinkel grader
FSetehøyde bak cm434343
GSetehøyde foran cm474747
HSetedybde cm27-33, 3527-33, 3535
IRyggvinkel bak-foran17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)
JRygghøyde cm20, 25, 30, 35, 4020, 25, 30, 35, 4020, 25, 30, 35, 40
KFotbøyle lengde cm. Se beskrivelse på skisse over - K.
Fotbøyle standard lengde36, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 44
Fotbøyle forlenget lengde38, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 46
Oppfellbare fotbrett 38, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 46
Oppfellbare fotbrett forlenget40, 42, 44, 46, 4840, 42, 44, 46, 4840, 42, 44, 46, 48
LFotbøyle vinkel grader105°105°105°
MBredde cm434649
NLenge cm717171
OHøyde cm505050

Vekt
Totalvekt (g)805081308220
Transportvekt (g)449045704660
Brukervekt (kg)100100100

 

Tekniske fakta S3 Kort Lav

 

Tekniske fakta & art.nr.
Art.nr.55233115523611
NAV Hj.m.nr.277695277696
ASetebredde cm3336
BTotal bredde5457
CTotal lengde cm73-8573-85
DTotal høyde cm64-8464-84
ESetevinkel grader
FSetehøyde bak cm40,540,5
GSetehøyde foran cm44,544,5
HSetedybde cm27-3335
IRyggvinkel bak-foran17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)
JRygghøyde cm20, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 45
KFotbøyle lengde cm. Se beskrivelse på skisse over - K.
Fotbøyle standard lengde36, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 44
Fotbøyle forlenget lengde38, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 46
Oppfellbare fotbrett 38, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 46
Oppfellbare fotbrett forlenget40, 42, 44, 46, 4840, 42, 44, 46, 48
LFotbøyle vinkel grader105°105°
MBredde cm4649
NLengde cm7171
OHøyde cm5050

Vekt
Setebredde (SB)3336
Totalvekt (g)82118299
Transportvekt (g)46514739
Brukervekt (kg)100100
Tekniske fakta S3

 

Tekniske fakta & art.nr.
Art.nr.54833115483611
NAV Hj.m.nr.277700277701
ASetebredde cm3336
BTotal bredde5457
CTotal lengde cm9090
DTotal høyde cm64-8464-84
ESetevinkel grader
FSetehøyde bak cm4343
GSetehøyde foran cm4747
HSetedybde cm4040
IRyggvinkel bak-foran17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)
JRygghøyde cm20, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 45
KFotbøyle lengde cm. Se beskrivelse på skisse over - K.
Fotbøyle standard lengde36, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 44
Fotbøyle forlenget lengde38, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 46
Oppfellbare fotbrett 38, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 46
Oppfellbare fotbrett forlenget40, 42, 44, 46, 4840, 42, 44, 46, 48
LFotbøyle vinkel grader105°105°
MBredde cm4649
NLengde cm7878
OHøyde cm4545

Vekt
Totalvekt (g)82008280
Transportvekt (g)46504730
Brukervekt (kg)100100

Alternativer og tilbehør

Deler S3 Kort, S3 Kort Lav og S3

Deler S3 Abd

↓