PANTHERA X

Verdens letteste og råeste karbon rullestol!

Panthera X er en banebrytende rullestol med et unikt materialvalg og med totalvekt på bare 4,4 kg. Rullestolens ramme i karbon sørger for utrolig lav vekt og en meget stiv konstruksjon. Dette gir rullestolen ekstreme kjøreegenskaper. Den kompakte og lette rammen gjør også at stolen er enkel å håndtere for eksempel inn i-/ut av bil. Disse egenskapene gjør Panthera X til det foretrukne valget for erfarne og aktive brukere med fokus på redusert belastning og forebygging av senskader.

Standardversjon:
• Spinergy X Light drivhjul
• Schwalbe høytrykksdekk og aluminium drivring
• Velcro regulering i sete og rygg
• Vinkeljusterbar rygg
• Fotbøyle i aluminium
• Enhåndsbrems

Totalvekt fra 4400 g, Transportvekt: fra 2100 g

 

 

VIDEO AV PANTHERA X

RÅLEKKERT DESIGN

LETTEST I VERDEN

IDE & UTVIKLING

TEKNISKE FAKTA X

Tekniske fakta & art.nr.     
Art.nr.35033113503611350391135042113504511
NAV Hj.m.nr.170043164558166412166850173748
ASetebredde cm3336394245
BTotal bredde5457606366
CTotal lenge cm82,582,582,582,582,5
DTotal høyde cm64-8464-8464-8464-8464-84
ESetevinkel grader
FSetehøyde bak cm4343434343
GSetehøyde foran cm4747474747
HSetedybde cm35-4635-4635-4635-4635-46
IRyggvinkel bak-foran11,5°-(-4,5°)11,5°-(-4,5°)11,5°-(-4,5°)11,5°-(-4,5°)11,5°-(-4,5°)
JRygghøyde cm. Kan justeres med 1 cm intervall.22-3522-3522-3522-3522-35
KFotbøyle lengde cm. Se beskrivelse på skisse over - K.
Fotbøyle standard lengde36, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 44
Fotbøyle forlenget lengde38, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 46
LFotbøyle vinkel grader100°100°100°100°100°
MBredde cm4043464951
NLenge cm7474747474
OHøyde cm38,538,538,538,538,5
Drivhjul24"24"24"24"24"
Svinghjul3" X3" X3" X3" X3" X
Vekt      
Totalvekt (g)44004450450045504600
Transportvekt (g)21002150220022502300
Brukervekt (kg)100100100100100
Standardversjon X  
RammeKarbon
BakakselX bakaksel
Tippepunkt4 posisjoner
Drivhjul24" X
DrivringTitan
BremsEnhåndsbrems
Svinghjul3" X
FotbøyleAluminium
RyggVinkel justerbar trinnløs, rygghøyde 30 cm
RyggtrekkJusterbar
AnnetLeggreim, verktøysett og bruksanvisning

TILBEHØR X

SIDEBESKYTTELSE CARBON SMALL

KLESBESKYTTER KARBON LITEN

SIDEBESKYTTELSE CARBON LARGE

KLESBESKYTTER KARBON STOR

PUTE

PUTE

FREEWHEEL

FREEWHEEL

RØRBESKYTTELSE

RAMMEBESKYTTER X AVTAGBAR

ARMKROK

ARMKROK

DELER X

↓