PANTHERA U3 LIGHT

Panthera U3 Light er konstruert for den erfarne og aktive brukeren. Rullestolen er svært lett, med totalvekt på kun 6 kg. Rullestolen har ikke tippesikring.

Stolen har en stilren og diskre design. Rammen har små yttermål som gjør rullestolen lett, liten og kompakt.
Den lave egenvekten og den stive konstruksjonen bidrar til svært gode kjøreegenskaper.
Etter flere år i rullestol får mange problemer med smerter i nakke og skuldre. For å redusere og forebygge ytterlige problemer har vi konstruert U3 Light slik at den skal være så lett å løfte og kjøre som mulig uten at vi gir avkall på de ergonomiske egenskapene fra U3.
Konstruksjonen er optimalisert for å lett kunne løfte stolen inn og ut av bilen.

U3 Light kommer i to forskjellige varianter, U3 Light og U3 Light L.
U3 Light er lettbalansert og passer for de aller fleste, mens på U3 Light L er bakakselen flyttet frem 22 mm og vil passe et fåtall brukere som sitter med tyngden langt frem i stolen og ønsker et meget lett tippepunkt.
For å finjustere balansepunktet i rullestolen kan rygginnfestingen flyttes +/- 10 mm på begge modeller.

 

Standardversjon:
Totalvekt 6 kg, transportvekt 3,7 kg
• Spinergy X drivhjul
• Panthera X svinghjul
• Schwalbe høytrykksdekk og aluminium drivring
• Karbonaksling
• Velcro regulering i sete og rygg
• Vinkeljusterbar rygg
• Fotbøyle i aluminium

Maks brukervekt 100 kg

TEKNISKE FAKTA U3 LIGHT

Tekniske fakta & art.nr.     
Art.nr.55733005573600557390055742005574500
NAV Hj.m.nr.236958235139232510232766235227
ASetebredde cm3336394245
BTotal bredde5457606366
CTotal lenge cm82,582,582,582,582,5
DTotal høyde cm64-8464-8464-8464-8464-84
ESetevinkel grader
FSetehøyde bak cm4343434343
GSetehøyde foran cm4747474747
HSetedybde cm35-4635-4635-4635-4635-46
IRyggvinkel bak-foran11,5°-(-4,5°)11,5°-(-4,5°)11,5°-(-4,5°)11,5°-(-4,5°)11,5°-(-4,5°)
JRygghøyde cm25, 30, 3525, 30, 3525, 30, 3525, 30, 3525, 30, 35
KFotbøyle lengde cm. Se beskrivelse på skisse over - K.
Fotbøyle standard lengde36, 38, 40, 42 ,4436, 38, 40, 42 ,4436, 38, 40, 42 ,4436, 38, 40, 42 ,4436, 38, 40, 42 ,44
Fotbøyle forlenget lengde38, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 46
LFotbøyle vinkel grader100°100°100°100°100°
MBredde cm4043464951
NLengde cm7474747474
OHøyde cm38,538,538,538,538,5
Drivhjul24"24"24"24"24"
Svinghjul3" X3" X3" X3" X3" X
Vekt      
Totalvekt (g)60006050610061506200
Transportvekt (g)37003750380038503900
Brukervekt (kg)100100100100100
Standardversjon U3 Light 
RammeKrommolybdenrør sort
BakakselU3 Light
TippepunktLight, Light L eller tre ulike ryggposisjoner
Drivhjul24" X
DrivringAluminium
BremsS3 Brems
Svinghjul3" X
FotbøyleAluminium X
RyggVinkel justerbar trinnløs, rygghøyde 30 cm
RyggtrekkJusterbar
AnnetLeggreim, verktøysett og bruksanvisning
U3 Light L Se U3 Light tabell over for teknisk fakta og standardversjon. U3 Light L er enda lettere på tippen. På U3 Light L er bakakselen flyttet frem 22 mm. For å finjustere balansen så kan feste til ryggstøtten flyttes +/-10 mm frem eller bak.
Art.nr.55833005583600558390055842005584500
NAV Hj.m.nr.236916
Setebredde cm3336394245

TILBEHØR U3 LIGHT

ARMSTØTTE S3

ARMLENE S3

ANNET TILBEHØR

TILBEHØR TIL RULLESTOLER

KJØREHÅNDTAK FÄLLBARA

KJØREHÅNDTAK NEDFELLBAR

DELER U3 LIGHT

↓