PANTHERA U3

Panthera U3 er en aktivrullestol som er utviklet for å hjelpe deg til et aktivt liv, der vi har fokusert på detaljene. Totalvekt er kun 8 kg, og transportvekt er 4,5 kg.
Den lave vekten sammen med den stive rammen og svinghjulene med profil på dekket gjør at denne rullestolen er meget lettkjørt.

Panthera U3 skiller seg fra de andre stolene i S3-familien ved at rammen er innsvingt i fronten. Dette gir en kortere og mere kompakt rullestol, noe som gjør stolen enda mer smidig og lettkjørt. Innsvingt front foretrekkes ofte av brukere som forflytter seg sideveis inn i-/ut av stolen. Den smale fronten gjør det mulig å plassere stolen enda tettere inntil det man skal forflytte seg over til.

Setevinkelen på rammen sammen med innstillingsmulighetene i rygg, ryggtrekk og setetrekk gjør at vi enkelt kan tilpasse rullestolen med meget god sittekomfort til den enkelte. Materialene i ryggtrekket er utvalgt med omhu slik at det skal kunne gi en ergonomisk og bekvem sittestilling.

Stolens tippepunkt er enkelt å innstille slik at du kan få en balanse på rullestolen der du kjenner deg trygg. Tilbehør som armlener og klesbeskyttere har en unik utforming. Armlenets høyde og dybde kan reguleres av brukeren sittende i rullestolen uten bruk av verktøy.
Klesbeskytterne har en myk overdel som bøyes ned ved belastning, for eksempel ved forflytning. Du kan ha hendene på klesbeskytteren når du løfter deg opp eller ned i rullestolen.
Brukeren kan selv svinge tippesikringen ut eller inn når hun sitter i rullestolen.

TOTALVEKT: fra 8043 g, TRANSPORTVEKT: fra 4483 g 

 

VIDEO AV U3

MED TIPPESIKRING

MED ARMLENE

MED KLESBESKYTTER

TEKNISKE FAKTA U3

Tekniske fakta & art.nr.      
Art.nr.55133005513600551390055142005514500
NAV Hj.m.nr.239440230364231378232573231363
ASetebredde cm3336394245
BTotal bredde5457606366
CTotal lenge cm8484848484
DTotal høyde cm64-8464-8464-8464-8464-84
ESetevinkel grader
FSetehøyde bak cm4343434343
GSetehøyde foran cm4747474747
HSetedybde cm35-4635-4635-4635-4635-46
IRyggvinkel bak-foran17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)17,3°-(-5°)
JRygghøyde cm20, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 4520, 25, 30, 35, 40, 45
KFotbøyle lengde cm. Se beskrivelse på skisse over - K.
Fotbøyle standard lengde36, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 4436, 38, 40, 42, 44
Fotbøyle forlenget lengde38, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 4638, 40, 42, 44, 46
LFotbøyle vinkel grader100°100°100°100°100°
MBredde cm4144475053
NLenge cm7878787878
OHøyde cm4545454545
Vekt      
Totalvekt (g)80438180813182198527
Transportvekt (g)44834571465947474967
Brukervekt (kg)100100100100150
Standardversjon U3  
RammeKrommolybdenrør sort
BakakselKarbon
TippepunktTrinnløs justerbar
Drivhjul24"
DrivringTitan
Brems
Svinghjul90 mm
FotbøyleTitan
RyggVinkel justerbar trinnløs, rygghøyde 30 cm
RyggtrekkJusterbar
AnnetLeggreim, verktøysett og bruksanvisning

TILBEHØR U3

ARMSTØTTE

ARMLENE S3

SIDEBESKYTTELSE S3

KLESBESKYTTER S3

KJØREHÅNDTAK

KJØREBØYLE

DYNA

PUTE

TIPPESIKRING

TIPPESIKRING

KJØREHÅNDTAK S3

KJØREHÅNDTAK REGULERBAR

TILBEHØR TIL RULLESTOLER

TILBEHØR TIL RULLESTOLER

DELER U3

↓